Plugins - Elementor Website Builder - Stable (latest release) - en to ms translation catalogue (744 entries)

en: %1$s ago (%2$s)
ms: %1$s yang lepas (%2$s)

en: %d row affected. | %d rows affected.
ms[0]: %d baris terkesan

en: %s Settings
ms: Tetapan %s

en: %s are disabled
ms: %s telah dilumpuhkan

en: &#8592; Back to WordPress Editor
ms: &#8592; Kembali ke Penyunting WordPress

en: (no title)
ms: (tiada tajuk)

en: (opens in a new window)
ms: (buka pada tetingkap baharu)

en: Accent
ms: Aksen

en: Accent Text
ms: Teks Aksen

en: Access denied.
ms: Akses dinafikan.

en: Accordion
ms: Akordion

en: Accordion #1
ms: Akordion #1

en: Accordion #2
ms: Akordion #2

en: Accordion Content
ms: Kandungan Akordion

en: Accordion Items
ms: Butiran Akordion

en: Accordion Title
ms: Tajuk Akordion

en: Action not found.
ms: Tindakan tidak dijumpai.

en: Actions
ms: Tindakan

en: Active Color
ms: Warna Aktif

en: Active Icon
ms: Ikon Aktif

en: Add Element
ms: Tambah Elemen

en: Add Images
ms: Tambah Imej

en: Add Item
ms: Tambah Butir

en: Add New
ms: Tambah Baru

en: Add New %s
ms: Tambah Baharu %s

en: Add New Section
ms: Tambah Bahagian Baharu

en: Add Template
ms: Tambah Templat

en: Add Your Custom Fonts
ms: Tambah Fon Ubahsuai Anda

en: Add Your Heading Text Here
ms: Tambah Teks Tajuk Anda Di Sini

en: Add nofollow
ms: Tambah nofollow

en: Add templates and reuse them across your website. Easily export and import them to any other project, for an optimized workflow.
ms: Tambah templat dan gunakan semula di seluruh laman web anda. Mudah mengeksport dan mengimport mereka ke mana-mana projek lain, untuk aliran kerja yang optimum.

en: Add your custom class WITHOUT the dot. e.g: my-class
ms: Tambah class tersuai anda TANPA titik. seperti contoh: my-class

en: Add your custom id WITHOUT the Pound key. e.g: my-id
ms: Tambah id tersuai anda TANPA kunci tanda pagar. contoh: my-id

en: Additional Options
ms: Pilihan Tambahan

en: Advanced
ms: Lanjutan

en: After
ms: Selepas

en: Alert
ms: Amaran

en: Alignment
ms: Penjajaran

en: All
ms: Semua

en: All Icons
ms: Semua Ikon

en: Amount
ms: Jumlah

en: An error occurred
ms: Ralat berlaku

en: Anchor
ms: Labuh

en: Animation Delay
ms: Kelewatan Animasi

en: Animation Duration
ms: Tempoh Animasi

en: Animation Speed
ms: Kelajuan Animasi

en: Any Video
ms: Mana-mana Video

en: Apply
ms: Kenakan

en: Arrows
ms: Anak Panah

en: Arrows and Dots
ms: Anak Panah dan Titik

en: Artwork
ms: Karya seni

en: Aside
ms: Sisipan

en: Aspect Ratio
ms: Nisbah Bidang

en: Attachment Caption
ms: Sari Kata Lampiran

en: Attachment Page
ms: Lampiran Halaman

en: Autoplay
ms: Automain

en: Autoplay Speed
ms: Laju Automain

en: Autosave
ms: Simpanan Automatik

en: Back to Library
ms: Kembali ke Pustaka

en: Back to WordPress Editor
ms: Kembali ke Penyunting WordPress

en: Back to default
ms: Kembali kepada lalai

en: Background
ms: Latar belakang

en: Background Color
ms: Warna Latar Belakang

[ctx: Background Control]
en: Angle
ms: Sudut

[ctx: Background Control]
en: Attachment
ms: Lampiran

[ctx: Background Control]
en: Background Color
ms: Warna Latar Belakang

[ctx: Background Control]
en: Background Fallback
ms: Sandaran Latar Belakang

[ctx: Background Control]
en: Background Image
ms: Imej Latar Belakang

[ctx: Background Control]
en: Background Type
ms: Jenis Latar Belakang

[ctx: Background Control]
en: Bottom Center
ms: Bawah Tengah

[ctx: Background Control]
en: Bottom Left
ms: Bawah Kiri

[ctx: Background Control]
en: Bottom Right
ms: Bawah Kanan

[ctx: Background Control]
en: Center Center
ms: Tengah Tengah

[ctx: Background Control]
en: Center Left
ms: Tengah Kiri

[ctx: Background Control]
en: Center Right
ms: Tengah Kanan

[ctx: Background Control]
en: Classic
ms: Klasik

[ctx: Background Control]
en: Color
ms: Warna

[ctx: Background Control]
en: Contain
ms: Mengandungi

[ctx: Background Control]
en: Cover
ms: Penutup

[ctx: Background Control]
en: Custom
ms: Suai Langgan

[ctx: Background Control]
en: Default
ms: Lalai

[ctx: Background Control]
en: Fixed
ms: Tetap

[ctx: Background Control]
en: Gradient
ms: Gradien

[ctx: Background Control]
en: Image
ms: Imej

[ctx: Background Control]
en: Location
ms: Lokasi

[ctx: Background Control]
en: No-repeat
ms: Tiada-ulang

[ctx: Background Control]
en: Position
ms: Kedudukan

[ctx: Background Control]
en: Repeat
ms: Ulang

[ctx: Background Control]
en: Repeat-x
ms: Ulang-x

[ctx: Background Control]
en: Repeat-y
ms: Ulang-y

[ctx: Background Control]
en: Scroll
ms: Tatal

[ctx: Background Control]
en: Second Color
ms: Warna Sekunder

[ctx: Background Control]
en: Size
ms: Saiz

[ctx: Background Control]
en: Top Center
ms: Atas Tengah

[ctx: Background Control]
en: Top Left
ms: Atas Kiri

[ctx: Background Control]
en: Top Right
ms: Atas Kanan

[ctx: Background Control]
en: Type
ms: Jenis

[ctx: Background Control]
en: Video Link
ms: Pautan Video

[ctx: Background Control]
en: Width
ms: Lebar

[ctx: Background Control]
en: X Position
ms: Kedudukan X

[ctx: Background Control]
en: Y Position
ms: Kedudukan Y

en: Background Overlay
ms: Tindihan Latar Belakang

en: Basic
ms: Asas

en: Basic Gallery
ms: Galeri Asas

en: Become a Beta Tester
ms: Jadi seorang Penguji Beta

en: Before
ms: Sebelum

en: Beta Tester
ms: Penguji Beta

en: Blend Mode
ms: Mod Campuran

en: Blur
ms: Kabur

en: Body Style
ms: Gaya Badan

en: Body Text
ms: Teks Badan

en: Border
ms: Sempadan

en: Border Color
ms: Warna Sempadan

[ctx: Border Control]
en: Border Type
ms: Jenis Sempadan

[ctx: Border Control]
en: Color
ms: Warna

[ctx: Border Control]
en: Dashed
ms: Putus-putus

[ctx: Border Control]
en: Dotted
ms: Titik-titik

[ctx: Border Control]
en: Double
ms: Lebih Tebal

[ctx: Border Control]
en: Groove
ms: Alur

[ctx: Border Control]
en: Width
ms: Lebar

en: Border Radius
ms: Radius Sempadan

en: Border Width
ms: Lebar Sempadan

en: Bottom
ms: Bawah

[ctx: Box Shadow Control]
en: Box Shadow
ms: Bayangan Kotak

[ctx: Box Shadow Control]
en: Outline
ms: Garisluar

[ctx: Box Shadow Control]
en: Position
ms: Kedudukan

en: Boxed
ms: Berkotak

en: Bring to Front
ms: Bawa ke Hadapan

en: Button
ms: Butang

en: Button ID
ms: ID Butang

en: Buy Button
ms: Butang Beli

en: By
ms: Oleh

en: CSS Classes
ms: Klas CSS

en: CSS ID
ms: ID CSS

en: CSS Print Method
ms: Kaedah Cetak CSS

en: Can't Edit?
ms: Tidak Boleh Sunting?

en: Cannot enable Safe Mode
ms: Tidak dapat mengaktifkan Mod Selamat

en: Caption
ms: Kapsyen

en: Center
ms: Tengah

en: Checking this box will disable Elementor's Default Colors, and make Elementor inherit the colors from your theme.
ms: Menanda kotak ini akan melumpuhkan Warna Lalai Elementor, dan membuat Elementor mewarisi warna dari tema anda.

en: Choose File
ms: Pilih Fail

en: Choose Image
ms: Pilih Imej

en: Choose Mode
ms: Pilih Mod

en: Choose Sidebar
ms: Pilih Palang Sisi

en: Choose Template
ms: Pilih Templat

en: Choose Template Type
ms: Pilih Jenis Templat

en: Choose Video
ms: Pilih Video

en: Choose an Elementor template JSON file or a .zip archive of Elementor templates, and add them to the list of templates available in your library.
ms: Pilih fail JSON templat Elementor atau arkib .zip templat Elementor, dan tambahkannya ke senarai templat yang terdapat di pustaka anda.

en: Choose between Coming Soon mode (returning HTTP 200 code) or Maintenance Mode (returning HTTP 503 code).
ms: Pilih antara mod Akan Datang (mengembalikan kod HTTP 200) atau Mod Penyelenggaraan (mengembalikan kod HTTP 503).

en: Circle
ms: Bulatan

en: Click here
ms: Klik sini

en: Close
ms: Tutup

en: Color
ms: Warna

en: Color Palette
ms: Warna Palet

en: Color Palettes
ms: Palet Warna

en: Colors
ms: Warna-warna

en: Column
ms: Lajur

en: Column Position
ms: Kedudukan Lajur

en: Column Width
ms: Lebar Kolum

en: Columns
ms: Lajur

en: Columns Gap
ms: Jurang Lajur

en: Coming Soon
ms: Akan Datang

en: Coming Soon returns HTTP 200 code, meaning the site is ready to be indexed.
ms: Akan Datang mengembalikan kod HTTP 200, yang bermaksud laman web ini siap untuk diindeks.

en: Comments
ms: Komen

en: Congrats!
ms: Tahniah!

en: Connect
ms: Sambung

en: Connected Successfully.
ms: Berjaya Disambungkan.

en: Content
ms: Kandungan

en: Content Position
ms: Kedudukan Kandungan

en: Content Width
ms: Lebar Kandungan

en: Continue reading
ms: Terus membaca

en: Continue reading %s
ms: Teruskan membaca %s

en: Controls Color
ms: Kawalan Warna

en: Cool Number
ms: Nombor Menarik

en: Copy
ms: Salin

en: Copy & Paste Info
ms: Maklumat Salin & Tampal

en: Counter
ms: Kiraan

en: Create
ms: Cipta

en: Create New Page
ms: Cipta Halaman Baharu

en: Create New Post
ms: Cipta Kiriman Baharu

en: Create Template
ms: Cipta Templat

en: Create Your First %s
ms: Cipta %s Kali Pertama

en: Create Your First Page
ms: Cipta Halaman Pertama Anda

en: Create Your First Post
ms: Cipta Kiriman Pertama Anda

en: Created By
ms: Dicipta Oleh

en: Creation Date
ms: Tarikh Ciptaan

en: Current
ms: Semasa

en: Current Version
ms: Versi Semasa

en: Current Video Channel
ms: Saluran Video Semasa

en: Custom
ms: Tersuai

en: Custom CSS
ms: CSS Tersuai

en: Custom CSS lets you add CSS code to any widget, and see it render live right in the editor.
ms: CSS tersuai membolehkan anda menambah kod CSS ke mana-mana widget, dan melihatnya dipaparkan secara langsung dalam penyunting.

en: Custom Caption
ms: Sari Kata Tersuai

en: Custom Fonts
ms: Fon Tersuai

en: Custom URL
ms: URL Tersuai

en: Customizer
ms: Penyesuai

en: Danger
ms: Bahaya

en: Dashboard
ms: Papan Pemuka

en: Dashed
ms: Putus-putus

en: Default
ms: Lalai

en: Default Fonts
ms: Fon Lalai

en: Delete
ms: Hapus

en: Deprecated
ms: Digugurkan

en: Description
ms: Keterangan

en: Direction
ms: Arah

en: Disable
ms: Lumpuh

en: Disable Default Colors
ms: Abaikan Warna Lalai

en: Disable Default Fonts
ms: Abaikan Fon Lalai

en: Disable Safe Mode
ms: Lumpuhkan Mod Selamat

en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

en: Discard
ms: Buang

en: Disconnect
ms: Putus

en: Disconnected Successfully.
ms: Berjaya Diputuskan.

en: Dismiss
ms: Singkir

en: Dismiss Button
ms: Singkir Butang

en: Dismiss alert
ms: Ketepikan amaran

en: Display
ms: Papar

en: Display Percentage
ms: Papar Peratus

en: Divider
ms: Pembahagi

en: Docs & FAQs
ms: Dokumen & Soalan-soalan Lazim

en: Document
ms: Dokumen

en: Document not found.
ms: Dokumen tidak dijumpai.

en: Dots
ms: Titik

en: Dotted
ms: Titik-titik

en: Double
ms: Berganda

en: Download Button
ms: Butang Muat Turun

en: Download System Info
ms: Muat Turun Maklumat Sistem

en: Draft saved on %1$s by %2$s
ms: Draf disimpan pada %1$s oleh %2$s

en: Drag & Drop
ms: Seret & Lepas

en: Drag & drop your .JSON or .zip template file
ms: Seret & lepas fail templat .JSON atau .zip anda

en: Duplicate
ms: Duplikasi

en: Duration
ms: Durasi

en: Easy Navigation is Here!
ms: Navigasi Mudah di Sini!

en: Edit
ms: Sunting

en: Edit Template
ms: Sunting Templat

en: Edit with Elementor
ms: Sunting dengan Elementor

en: Editor successfully loaded?
ms: Penyunting berjaya dimuatkan?

en: Effect
ms: Kesan

en: Elementor Library automatically updates on a daily basis. You can also manually update it by clicking on the sync button.
ms: Perpustakaan Elementor secara automatik dikemas kini setiap hari. Anda juga boleh mengemas kini secara manual dengan mengklik pada butang selaras.

en: Elementor Overview
ms: Gambaran keseluruhan Elementor

en: Elementor lets you hide the page title. This works for themes that have "h1.entry-title" selector. If your theme's selector is different, please enter it above.
ms: Elementor membolehkan anda menyembunyikan tajuk halaman. Ini berfungsi untuk tema yang mempunyai pemilih "h1.entry-title". Jika pemilih tema anda berbeza, sila masukkannya di atas.

en: Elementor requires PHP version %s+, plugin is currently NOT RUNNING.
ms: Elementor memerlukan PHP versi %s+, pemalam pada masa ini TIDAK BERJALAN.

en: Elementor requires WordPress version %s+. Because you are using an earlier version, the plugin is currently NOT RUNNING.
ms: Elementor memerlukan versi WordPress %s+. Kerana anda menggunakan versi terdahulu, pemalam tersebut TIDAK BERJALAN pada masa ini.

en: Elements
ms: Elemen

en: Empty
ms: Kosong

en: Enable
ms: Dayakan

en: Enable Safe Mode
ms: Dayakan Mod Selamat

en: End
ms: Akhir

en: End Time
ms: Masa Akhir

en: Ending Number
ms: Nombor Akhir

en: Enjoyed %1$s? Please leave us a %2$s rating. We really appreciate your support!
ms: Teruja %1$s? Sila tinggalkan %2$s rating anda kepada kami. Kami sangat menghargai sokongan anda!

en: Enter Template Name
ms: Masukkan Nama Templat

en: Enter template name (optional)
ms: Masukkan nama templat (pilihan)

en: Enter your URL
ms: Masukkan URL Anda

en: Enter your code
ms: Masukkan kod anda

en: Enter your description
ms: Masukkan keterangan anda

en: Enter your image caption
ms: Masukkan sari kata imej anda

en: Enter your shortcode
ms: Masukkan kod ringkas anda

en: Enter your title
ms: Masukkan tajuk anda

en: Entrance Animation
ms: Animasi Masuk

en: Every %d Minutes
ms: Setiap %d Minit

en: Excerpt
ms: Petikan

en: Exclude Roles
ms: Kecualikan Peranan

en: Experiencing an issue with Elementor version %s? Rollback to a previous version before the issue appeared.
ms: Mengalami masalah dengan versi Elementor %s? Gulung semula ke versi terdahulu sebelum isu itu muncul.

en: Export
ms: Eksport

en: Export Template
ms: Eksport Templat

en: Extended
ms: Diluaskan

en: External File
ms: Fail Luaran

en: External URL
ms: URL Luaran

en: Extra Large
ms: Lebih Besar

en: Extra Small
ms: Lebih Kecil

en: Fade
ms: Pudar

en: Fallback
ms: Sandaran

en: Fast
ms: Laju

en: Favorite
ms: Kegemaran

en: Featured Image
ms: Imej Terencana

en: File Path: %s
ms: Laluan Fail: %s

[ctx: Filter Control]
en: Blur
ms: Kabur

en: Finder
ms: Pencari

en: Fit To Screen
ms: Muat untuk Skrin

en: Flip
ms: Selak

en: Font Awesome - Brands
ms: Font Awesome - Jenama

en: Font Awesome - Regular
ms: Font Awesome - Biasa

en: Font Awesome Upgrade
ms: Naik Taraf Font Awesome

en: For Example: About
ms: Sebagai Contoh: Tentang

en: For troubleshooting server configuration conflicts.
ms: Untuk menyelesaikan masalah percanggahan konfigurasi pelayan.

en: Form
ms: Borang

en: Framed
ms: Dirangka

en: Full Width
ms: Kelebaran Penuh

en: Future
ms: Masa depan

en: Gap
ms: Jurang

en: General
ms: Am

en: General Settings
ms: Tetapan Am

en: Get Beta Updates
ms: Dapatkan Kemas Kini Beta

en: Get Help
ms: Dapatkan Bantuan

en: Get Popup Builder
ms: Dapatkan Pembina Timbul

en: Get more with Elementor Pro
ms: Dapatkan lebih banyak lagi dengan Elementor Pro

en: Getting Started
ms: Bermula

en: Go Pro
ms: Pergi Pro

en: Go To
ms: Pergi Ke

en: Google Early Access
ms: Google Akses Awal

en: Google Maps
ms: Peta Google

en: HTML Code
ms: Kod HTML

en: HTML Tag
ms: Tag HTML

en: Happy To Help
ms: Gembira Untuk Membantu

en: Heading
ms: Pengepala

en: Heading Color
ms: Warna Tajuk

en: Height
ms: Tinggi

en: Help
ms: Bantuan

en: Hidden
ms: Tersembunyi

en: Hide
ms: Sembunyi

en: Hide Notification
ms: Sembunyikan Pemberitahuan

en: Hide Panel
ms: Sembunyikan Panel

en: Hide Title
ms: Sembunyi Tajuk

en: History
ms: Sejarah

en: Homepage
ms: Laman hadapan

en: Horizontal
ms: Melintang

en: Horizontal Align
ms: Jajar Melintang

en: Hover
ms: Apung

en: Hover Animation
ms: Animasi Apung

en: Hurray! The upgrade process to Font Awesome 5 was completed successfully.
ms: Hurray! Proses peningkatan ke Font Awesome 5 telah berjaya diselesaikan.

en: Hurray! Your %s is live.
ms: Hore! %s anda tersiar langsung.

en: I am a description. Click the edit button to change this text.
ms: Saya adalah keterangan. Pilih butang sunting untuk ubah teks ini.

en: I couldn't get the plugin to work
ms: Saya tidak dapat membolehkan pemalam untuk berfungsi

en: I found a better plugin
ms: Saya temui pemalam yang lebih baik

en: I no longer need the plugin
ms: Saya tidak lagi memerlukan pemalam ini

en: Icon
ms: Ikon

en: Icon Box
ms: Kotak Ikon

en: Icon Hover
ms: Pengapungan Ikon

en: Icon Library
ms: Pustaka Ikon

en: Icon List
ms: Senarai Ikon

en: Icon Position
ms: Kedudukan Ikon

en: Icon Spacing
ms: Jarak Ikon

en: If you have a moment, please share why you are deactivating Elementor:
ms: Sekiranya anda mempunyai masa, sila kongsikan kenapa anda nyahaktifkan Elementor:

en: Image
ms: Imej

en: Image Box
ms: Kotak Imej

en: Image Carousel
ms: Imej Karusel

en: Image Gallery
ms: Galeri Imej

en: Image Overlay
ms: Imej Tindihan

en: Image Position
ms: Kedudukan Imej

en: Image Size
ms: Saiz Imej

[ctx: Image Size Control]
en: Custom
ms: Tersuai

[ctx: Image Size Control]
en: Full
ms: Penuh

[ctx: Image Size Control]
en: Image Dimension
ms: Dimensi Imej

[ctx: Image Size Control]
en: Image Size
ms: Saiz Imej

en: Image Spacing
ms: Jarak Imej

en: Image Stretch
ms: Regangan Imej

en: Images
ms: Imej

en: Import Now
ms: Import Sekarang

en: Import Template
ms: Import Templat

en: Import Template to Your Library
ms: Import Templat ke Perpustakaan Anda

en: Import Templates
ms: Import Templat

en: Improve Elementor
ms: Tambahbaik Elementor

en: In
ms: Masuk

en: Infinite Loop
ms: Gelungan Tanpa Had

en: Inline
ms: Dalam barisan

en: Inner Section
ms: Bahagian Dalaman

en: Inner Text
ms: Teks Dalaman

en: Insert
ms: Sisip

en: Inside
ms: Di dalam

en: Integrations
ms: Penyepaduan

en: Intro Byline
ms: Nama Penulis Pengenalan

en: Intro Portrait
ms: Potret Pengenalan

en: Intro Title
ms: Tajuk Pengenalan

en: Invert
ms: Terbalik

en: It looks like the post revision feature is unavailable in your website.
ms: Ia kelihatan seperti ciri semakan kiriman tidak tersedia di laman web anda.

en: It's a temporary deactivation
ms: Ia adalah penangguhan sementara

en: Justified
ms: Dilaraskan

en: Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan Kekunci

en: Knowledge Base
ms: Pangkalan Ilmu

en: Large
ms: Besar

en: Last edited on %1$s by %2$s
ms: Suntingan terakhir pada %1$s oleh %2$s

en: Layout
ms: Susun Atur

en: Lazy Load
ms: Muatkan Malasan

en: Learn More
ms: Ketahui Lebih Lanjut

en: Learn more.
ms: Ketahui lebih lanjut.

en: Left
ms: Kiri

en: Left Border Width
ms: Lebar Sempadan Kiri

en: Library
ms: Pustaka

en: Lightbox
ms: Kotak cahaya

en: Like Button
ms: Butang Suka

en: Line
ms: Garisan

en: Link
ms: Pautan

en: Link Color
ms: Warna Pautan

en: Link Options
ms: Tetapan Pautan

en: Link values together
ms: Pautkan nilai-nilai bersama

en: List
ms: Senarai

en: List Item
ms: Senari Butiran

en: List Item #1
ms: Senarai Butiran #1

en: List Item #2
ms: Senarai Butiran #2

en: List Item #3
ms: Senarai Butiran #3

en: Loading
ms: Memuatkan

en: Local
ms: Setempat

en: Location
ms: Lokasi

en: Logged In
ms: Log Masuk

en: Loop
ms: Gelungan

en: Maintenance
ms: Penyelenggaraan

en: Maintenance Mode
ms: Mod Penyelenggaraan

en: Maintenance Mode ON
ms: Hidupkan Mod Penyelenggaraan

en: Maintenance Mode returns HTTP 503 code, so search engines know to come back a short time later. It is not recommended to use this mode for more than a couple of days.
ms: Mod Penyelenggaraan mengembalikan kod HTTP 503, jadi enjin carian tahu akan kembali beberapa ketika kemudian. Ia tidak disyorkan untuk menggunakan mod ini lebih daripada beberapa hari.

en: Manage What Your Users Can Edit In Elementor
ms: Urus apa yang Pengguna boleh Sunting dalam Elementor

en: Map
ms: Peta

en: Max Width
ms: Lebar Maksimum

en: Media File
ms: Fail Media

en: Medium
ms: Sederhana

en: Meet Our Custom CSS
ms: Temui CSS Tersuai Kami

en: Meet Our Global Widget
ms: Perkenalkan Widget Global Kami

en: Menu Anchor
ms: Labuh Menu

en: Menus
ms: Menu

en: Middle
ms: Tengah

en: Min Height
ms: Tinggi Min

en: Minimum Height
ms: Tinggi Minimum

en: Mobile
ms: Mudah Alih

en: More Palettes
ms: Palet Tambahan

en: More actions
ms: Lebih aksi

en: Mute
ms: Bisu

en: My Favorites
ms: Kegemaran Saya

en: My Skill
ms: Kemahiran Saya

en: Name
ms: Nama

en: Name your template
ms: Nama templat anda

en: Narrow
ms: Sempit

en: Navigation
ms: Navigasi

en: Navigation Width
ms: Lebar Navigasi

en: Need Help
ms: Perlukan Bantuan

en: New
ms: Baharu

en: News & Updates
ms: Berita & Kemaskini

en: Next
ms: Seterusnya

en: No
ms: Tidak

en: No Gap
ms: Tiada Jurang

en: No History Yet
ms: Tiada Sejarah Lagi

en: No Results Found
ms: Tiada Keputusan Dijumpai

en: No Revisions Saved Yet
ms: Masih tiada Revision disimpan

en: No access to editor
ms: Tiada akses untuk penyunting

en: No header, no footer, just Elementor
ms: Tiada pengepala, tiada pengaki, hanya Elementor

en: No sidebars were found
ms: Tiada palang sisi ditemui

en: No thanks
ms: Tidak terima kasih

en: None
ms: Tiada

en: Normal
ms: Biasa

en: Not Supported
ms: Tidak Disokong

en: Note: Attachment Fixed works only on desktop.
ms: Nota: Lampiran Tetap berkesan hanya pada desktop

en: Number
ms: Nombor

en: Number Prefix
ms: Nombor Awalan

en: Number Suffix
ms: Nombor Akhiran

en: Off
ms: Matikan

en: Official Color
ms: Warna Rasmi

en: On
ms: Hidupkan

en: Opacity
ms: Aras kabur

en: Open in new window
ms: Buka ke tetingkap baharu

en: Order By
ms: Atur Oleh

en: Other
ms: Lain-lain

en: Out
ms: Keluar

en: Outline
ms: Garisan luar

en: Outside
ms: Di luar

en: Overflow
ms: Limpahan

en: Page
ms: Halaman

en: Page Layout
ms: Susun Atur Halaman

[ctx: Page Template]
en: Elementor Canvas
ms: Kanvas Elementor

[ctx: Page Template]
en: Elementor Full Width
ms: Elementor Paparan Penuh

en: Page Title Selector
ms: Pemilih Tajuk Halaman

en: Pages
ms: Halaman

en: Paste
ms: Tampal

en: Pause on Hover
ms: Jeda pada Apung

en: Percentage
ms: Peratusan

en: Play Counts
ms: Kiraan Mainan

en: Play Icon
ms: Ikon Main

en: Play Video
ms: Mainkan Video

en: Player Controls
ms: Kawalan Pemain

en: Please note!
ms: Sila ambil perhatian!

en: Please share the reason
ms: Sila kongsi sebab

en: Please share which plugin
ms: Sila kongsi pemalam yang mana

en: Plugins
ms: Pemalam

en: Plus
ms: Tambah

en: Pojo Themes
ms: Tema Pojo

en: Popups
ms: Timbul

en: Position
ms: Posisi

en: Post
ms: Kiriman

en: Post Types
ms: Jenis Kiriman

en: Post not found.
ms: Post tidak dijumpai

en: Poster
ms: Pengirim

en: Preview
ms: Pratonton

en: Preview Changes
ms: Pratonton Perubahan

en: Previous
ms: Sebelumnya

en: Primary
ms: Utama

en: Primary Color
ms: Warna Utama

en: Primary Headline
ms: Tajuk Utama

en: Privacy Mode
ms: Mod Privasi

en: Progress Bar
ms: Bar Progress

en: Publish
ms: Terbit

en: Published
ms: Diterbitkan

en: Quick Feedback
ms: Maklumbalas Pantas

en: Quit
ms: Berhenti

en: Random
ms: Rawak

en: Rating
ms: Penilaian

en: Rating Scale
ms: Skala Penilaian

en: Read More
ms: Baca Lebih Lanjut

en: Read More Text
ms: Baca Lagi Teks

en: Recently Edited
ms: Baru Disunting

en: Redo
ms: Buat semula

en: Reinstall
ms: Pasang semula

en: Remote
ms: Jarak Jauh

en: Remove
ms: Buang

en: Replace URL
ms: Ganti URL

en: Reset
ms: Set semula

en: Responsive
ms: Responsif

en: Responsive Mode
ms: Mod Responsif

en: Reverse Columns
ms: Kolum Bertentangan

en: Revision
ms: Semakan

en: Revision history lets you save your previous versions of your work, and restore them any time.
ms: Sejarah semakan membolehkan anda menyimpan versi kerja anda sebelum ini, dan memulihkannya pada bila-bila masa.

en: Revisions
ms: Semakan

en: Right
ms: Kanan

en: Role Excluded
ms: Peranan Dikecualikan

en: Role Manager
ms: Pengurus Peranan

en: Roles
ms: Peranan

en: Rollback Version
ms: Versi Gulung Balik

en: Rollback to Previous Version
ms: Kembali ke Versi Sebelumnya

en: Rotate
ms: Putar

en: Rounded
ms: Bulat

en: Safe Mode
ms: Mod Selamat

en: Safe Mode ON
ms: Mod Selamat HIDUP

en: Save
ms: Simpan

en: Save Draft
ms: Simpan Draf

en: Save Options
ms: Simpan Pilihan

en: Save as Template
ms: Simpan sebagai Templat

en: Saved Templates
ms: Templat Simpanan

en: Search
ms: Cari

en: Search Templates:
ms: Carian Templat:

en: Search Widget...
ms: Carian Widget...

en: Search Widget:
ms: Cari Widget

en: Secondary
ms: Sekunder

en: Secondary Color
ms: Warna Sekunder

en: Secondary Headline
ms: Tajuk Sekunder

en: Section
ms: Bahagian

en: Select
ms: Pilih

en: Select File
ms: Pilih Fail

en: Select Icon
ms: Pilih Ikon

en: Select the type of template you want to work on
ms: Pilih jenis templat yang ingin anda kerjakan

en: Select your Structure
ms: Pilih Struktur anda

en: Self Hosted
ms: Dihoskan Sendiri

en: Separator
ms: Pemisah

en: Set how many slides are scrolled per swipe.
ms: Tetapkan berapa banyak lungsuran untuk tatalan bagi setiap sapuan.

en: Set your entire website as MAINTENANCE MODE, meaning the site is offline temporarily for maintenance, or set it as COMING SOON mode, meaning the site is offline until it is ready to be launched.
ms: Tetapkan seluruh laman sesawang anda dalam MODE SELENGGARA, bermaksud laman ini ditutup sementara untuk penyelenggaraan, atau tetapkan ia sebagai AKAN DATANG, bermaksud laman ini ditutup sehinggalah ianya siap sedia untuk dilancarkan.

en: Sets the default space between widgets (Default: 20)
ms: Tetapkan ruang lalai antara widgets (Lalai: 20)

en: Settings
ms: Tetapan

en: Shape
ms: Bentuk

[ctx: Shapes]
en: Arrow
ms: Anak Panah

[ctx: Shapes]
en: Book
ms: Buku

[ctx: Shapes]
en: Clouds
ms: Awan

[ctx: Shapes]
en: Curve
ms: Lengkung

[ctx: Shapes]
en: Curve Asymmetrical
ms: Lengkung Tidak Simetri

[ctx: Shapes]
en: Mountains
ms: Gunung

[ctx: Shapes]
en: Pyramids
ms: Piramid

[ctx: Shapes]
en: Split
ms: Pisah

[ctx: Shapes]
en: Tilt
ms: Kecondongan

[ctx: Shapes]
en: Tilt Opacity
ms: Kecondongan Gelap

[ctx: Shapes]
en: Triangle
ms: Segi Tiga

[ctx: Shapes]
en: Triangle Asymmetrical
ms: Asimetrikal Tigasegi

[ctx: Shapes]
en: Waves
ms: Gelombang

[ctx: Shapes]
en: Waves Brush
ms: Berus Gelombang

[ctx: Shapes]
en: Waves Pattern
ms: Corak Gelombang

en: Share Button
ms: Butang Kongsi

en: Shortcode
ms: Kod Ringkas

en: Show
ms: Tunjukkan

en: Show / Hide Panel
ms: Tunjuk / Sembunyikan Panel

en: Sidebar
ms: Palang sisi

en: Sign Up
ms: Daftar

en: Single
ms: Tunggal

en: Site
ms: Laman

en: Size
ms: Saiz

en: Skin
ms: Kulit

en: Skip
ms: Langkau

en: Slide
ms: Lungsur

en: Slides to Scroll
ms: Pelungsur untuk Ditatal

en: Slides to Show
ms: Pelungsur untuk Ditunjukkan

en: Slow
ms: Perlahan

en: Small
ms: Kecil

en: Social Icons
ms: Ikon Sosial

en: Solid
ms: Pepejal

en: Something went wrong.
ms: Sesuatu yang tidak betul terjadi.

en: Source
ms: Sumber

en: Space
ms: Ruang

en: Space Around
ms: Ruang Sekitar

en: Space Between
ms: Ruang Antara

en: Space Evenly
ms: Ruang Sekalipun

en: Spacer
ms: Penjarak

en: Spacing
ms: Jarak

en: Specify a start time (in seconds)
ms: Tentukan masa mula (dalam saat)

en: Specify an end time (in seconds)
ms: Tentukan masa tamat (dalam saat)

en: Spread
ms: Beza Nilai

en: Square
ms: Persegi

en: Stacked
ms: Disusun

en: Star Rating
ms: Penilaian Bintang

en: Stars
ms: Bintang

en: Start
ms: Mula

en: Start Time
ms: Masa Mula

en: Starting Number
ms: Nombor Permulaan

en: Stay tuned! More awesome templates coming real soon.
ms: Tunggu! Lebih banyak template yang menarik bakal muncul.

en: Still experiencing issues?
ms: Masih mengalami masalah?

en: Stretch
ms: Regang

en: Stretch Section
ms: Regangkan Bahagian

en: Structure
ms: Struktur

en: Style
ms: Gaya

en: Success
ms: Berjaya

en: Suggested Videos
ms: Video Yang Dicadangkan

en: Super Admin
ms: Pentadbir Super

en: Sure! I'd love to help
ms: Pasti! Saya sedia untuk membantu

en: Switch Editor Loader Method
ms: Tukar Kaedah Pemuat Peyunting

en: Switch to Revisions tab for older versions
ms: Beralih ke tab Semakan untuk versi yang lebih lama

en: Sync Library
ms: Selaras Perpustakaan

en: System
ms: Sistem

en: System Info
ms: Maklumat Sistem

[ctx: System Info]
en: We recommend setting memory to at least %1$s. For more information, read about <a href="%2$s">how to Increase memory allocated to PHP</a>.
ms: Kami cadangkan tetapan memori sekurang-kuranya %1$s. Untuk maklumat lanjut, baca mengenai <a href="%2$s">bagaimana untuk Menaikkan memori diperuntukkan untuk PHP</a>

[ctx: System Info]
en: We recommend to use php 5.4 or higher
ms: Kami mengesyorkan untuk menggunakan php 5.4 atau lebih tinggi

en: Tab Content
ms: Kandungan Tab

en: Tab Title
ms: Tajuk Tab

en: Tabs
ms: Tab

en: Tabs Items
ms: Butiran Tab

en: Template
ms: Templat

en: Template Library
ms: Pustaka Templat

[ctx: Template Library]
en: Add New
ms: Tambah Baharu

[ctx: Template Library]
en: Add New Template
ms: Tambah Templat Baharu

[ctx: Template Library]
en: All Categories
ms: Semua Kategori

[ctx: Template Library]
en: All Templates
ms: Semua Templat

[ctx: Template Library]
en: Categories
ms: Kategori

[ctx: Template Library]
en: Category
ms: Kategori

[ctx: Template Library]
en: Edit Template
ms: Sunting Templat

[ctx: Template Library]
en: Filter by category
ms: Tapis mengikut kategori

[ctx: Template Library]
en: My Templates
ms: Templat Saya

[ctx: Template Library]
en: New Template
ms: Templat Baharu

[ctx: Template Library]
en: No Templates found
ms: Tiada Templat dijumpai

[ctx: Template Library]
en: No Templates found in Trash
ms: Tiada Templat dijumpai pada Trash

[ctx: Template Library]
en: Search Template
ms: Cari Templat

[ctx: Template Library]
en: Template
ms: Templat

[ctx: Template Library]
en: Templates
ms: Templat

[ctx: Template Library]
en: Type
ms: Jenis

[ctx: Template Library]
en: View Template
ms: Lihat Templat

en: Template not exist.
ms: Templat tidak wujud.

en: Testimonial
ms: Testimoni

en: Text
ms: Teks

en: Text Align
ms: Jajaran Teks

en: Text Color
ms: Warna Teks

en: Text Editor
ms: Penyunting Teks

en: Text Indent
ms: Inden Teks

[ctx: Text Shadow Control]
en: Shadow
ms: Bayangan

[ctx: Text Shadow Control]
en: Text Shadow
ms: Bayangan Teks

en: The ID of Menu Anchor.
ms: ID untuk Menu Anchor

en: The `from` and `to` URL's must be different
ms: URL `dari` dan `ke` mestilah berbeza

en: The list of fonts used if the chosen font is not available.
ms: Senarai fon yang digunakan jika fon yang dipilih tidak tersedia.

en: The preview could not be loaded
ms: Pratonton tidak boleh dimuatkan

en: The server does not have ImageMagick or GD installed and/or enabled! Any of these libraries are required for WordPress to be able to resize images. Please contact your server administrator to enable this before continuing.
ms: Pelayan tidak mempunyai ImageMagick atau GD dipasang dan/atau dibolehkan! Mana-mana pustaka tersebut diperlukan bagi WordPress untuk dapat mengubah saiz imej. Sila hubungi pentadbir pelayan anda untuk membolehkannya sebelum meneruskan.

en: Theme Builder
ms: Pembina Tema

en: Themes
ms: Tema

en: There is a new version of Elementor Page Builder available. <a href="%1$s" class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" class="update-link" aria-label="%5$s">update now</a>.
ms: Versi baharu Elementor Page Builder tersedia. <a href="%1$s" class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%2$s">Lihat versi %3$s selanjutnya</a> atau <a href="%4$s" class="update-link" aria-label="%5$s">kemaskini sekarang</a>.

en: This ID will be the CSS ID you will have to use in your own page, Without #.
ms: ID ini akan menjadi ID CSS yang perlu anda gunakan dalam halaman anda sendiri, Tanpa #.

en: This is an Alert
ms: Ini adalah Amaran

en: This is the heading
ms: Ini adalah tajuk

en: This tag has no settings.
ms: Teg ini tiada tetapan.

en: This template includes the header, full-width content and footer
ms: Templat ini mengandungi pengepala, kandungan paparan penuh dan pengaki

en: Thousand Separator
ms: Pemisah Ribu

en: Title
ms: Tajuk

en: Title & Description
ms: Tajuk & Keterangan

en: Title HTML Tag
ms: Tajuk Tag HTML

en: Title Style
ms: Gaya Tajuk

en: To enable maintenance mode you have to set a template for the maintenance mode page.
ms: Untuk mendayakan mod penyelenggaraan anda perlu menetapkan templat untuk halaman mod penyelenggaraan.

en: Toggle
ms: Togol

en: Toggle #1
ms: Togol #1

en: Toggle #2
ms: Togol #2

en: Toggle Content
ms: Togol Kandungan

en: Toggle Items
ms: Togol Butiran

en: Toggle Title
ms: Togol Tajuk

en: Token Expired.
ms: Token Tamat Tempoh.

en: Tools
ms: Alat

en: Top
ms: Atas

en: Transition Duration
ms: Tempoh Peralihan

en: Type
ms: Jenis

en: Type to find anything in Elementor
ms: Tulis untuk cari apa sahaja di dalam Elementor

en: Typography
ms: Tipografi

[ctx: Typography Control]
en: Capitalize
ms: Huruf besar

[ctx: Typography Control]
en: Decoration
ms: Hiasan

[ctx: Typography Control]
en: Family
ms: Keluarga

[ctx: Typography Control]
en: Letter Spacing
ms: Ruangan Huruf

[ctx: Typography Control]
en: Line Through
ms: Garis Melalui

[ctx: Typography Control]
en: Line-Height
ms: Tinggi-Garisan

[ctx: Typography Control]
en: Lowercase
ms: Huruf kecil

[ctx: Typography Control]
en: None
ms: Tiada

[ctx: Typography Control]
en: Oblique
ms: Serong

[ctx: Typography Control]
en: Overline
ms: Garis Atas

[ctx: Typography Control]
en: Size
ms: Saiz

[ctx: Typography Control]
en: Style
ms: Gaya

[ctx: Typography Control]
en: Transform
ms: Tukar

[ctx: Typography Control]
en: Typography
ms: Tipografi

[ctx: Typography Control]
en: Underline
ms: Bergaris

[ctx: Typography Control]
en: Uppercase
ms: Huruf besar

[ctx: Typography Control]
en: Weight
ms: Berat

en: UI Color
ms: Warna UI

en: UI Hover Color
ms: Warna Apungan UI

en: Undo
ms: Kembali ke asal

en: Unlinked values
ms: Nilai-nilai tidak dipautkan

en: Unmarked Color
ms: Warna Tidak Ditandakan

en: Unmarked Style
ms: Gaya Tidak Ditandakan

en: Update Elementor Now
ms: Kemaskini Elementor Sekarang

en: Update Notification
ms: Kemaskini Pemberitahuan

en: Update Now
ms: Kemas Kini Sekarang

en: Update Site Address (URL)
ms: Kemaskini Alamat Laman (URL)

en: Update changes to page
ms: Kemas kini perubahan ke halaman

en: Upgrade To Font Awesome 5
ms: Naik Taraf Ke Font Awesome 5

en: Upload
ms: Muat Naik

en: Upload SVG
ms: Muat naik SVG

en: Use templates to create the different pieces of your site, and reuse them with one click whenever needed.
ms: Gunakan templat untuk mencipta lampiran yang berbeza pada Laman sesawang anda, dan bila perlu gunakannya kembali hanya dengan satu klik

en: Username
ms: Nama Pengguna

en: Users
ms: Pengguna

en: Version Control
ms: Kawalan Versi

en: Vertical
ms: Menegak

en: Vertical Alignment
ms: Penjajaran Menegak

en: Video Info
ms: Info Video

en: Video Options
ms: Pilihan Video

en: Video Tutorials
ms: Video Tutorial

en: View
ms: Lihat

en: View Elementor Documentation
ms: Paparkan Dokumentasi Elementor

en: View Elementor Video Tutorials
ms: Paparkan Tutorial Video Elementor

en: View Elementor version %s details
ms: Lihat perincian Versi Elementor %s

en: Visibility
ms: Keterlihatan

en: Visual Player
ms: Pemain Visual

en: Want to give access only to content?
ms: Berikan akses untuk kandungan sahaja?

en: Want to learn more about the Elementor library?
ms: Mahu mengetahui lebih lanjut mengenai perpustakaan Elementor?

en: Warning
ms: Amaran

en: We're sorry, but something went wrong. Click on 'Learn more' and follow each of the steps to quickly solve it.
ms: Kami minta maaf, tapi ada yang salah. Klik pada 'Ketahui lebih lanjut' dan ikuti setiap langkah untuk menyelesaikannya dengan cepat.

en: Web Designer
ms: Pereka Laman Sesawang

en: Weight
ms: Berat

en: Welcome to Elementor
ms: Selamat datang ke Elementor

en: When you turn on privacy mode, YouTube won't store information about visitors on your website unless they play the video.
ms: Apabila anda menghidupkan mod privasi, YouTube tidak akan menyimpan maklumat tentang pelawat di laman web anda melainkan mereka memainkan video.

en: Who Can Access
ms: Siapa Boleh Capai

en: Wide
ms: Lebar

en: Wider
ms: Lebih lebar

en: Widgets Panel
ms: Panel Widget

en: Widgets Space
ms: Ruang Widget

en: Width
ms: Lebar

en: With this feature, you can save a widget as global, then add it to multiple areas. All areas will be editable from one single place.
ms: Dengan ciri ini, anda boleh menyimpan widget sebagai global, kemudian menambahnya ke beberapa kawasan. Semua kawasan akan dapat disunting dari satu tempat.

en: Yes
ms: Ya

en: You can copy the below info as simple text with Ctrl+C / Ctrl+V:
ms: Anda boleh salin info di bawah sebagai teks mudah dengan kekunci Ctrl+C / Ctrl+V

en: You can crop the original image size to any custom size. You can also set a single value for height or width in order to keep the original size ratio.
ms: Anda boleh pangkas saiz imej asal ke saiz tersuai. Anda juga boleh tetapkan satu nilai pemalar untuk tinggi dan lebar untuk pastikan saiz nisbah asal kekal.

en: Your Email
ms: Emel anda

en: Zoom
ms: Zum

en: e.g. Web Designer
ms: cth. Pereka Web

en: or
ms: atau
